Breaking News
Home / متفرقه / دانلود پایش تغیرات محیطی و ژیومورفولوژیکی پلایای حاج علی قلی در بازه زمانی 1987در2015 فایل ورد (word)

دانلود پایش تغیرات محیطی و ژیومورفولوژیکی پلایای حاج علی قلی در بازه زمانی 1987در2015 فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود پایش تغیرات محیطی و ژیومورفولوژیکی پلایای حاج علی قلی در بازه زمانی 1987در2015 فایل ورد (word) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود پایش تغیرات محیطی و ژیومورفولوژیکی پلایای حاج علی قلی در بازه زمانی 1987در2015 فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود پایش تغیرات محیطی و ژیومورفولوژیکی پلایای حاج علی قلی در بازه زمانی 1987در2015 فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود پایش تغیرات محیطی و ژیومورفولوژیکی پلایای حاج علی قلی در بازه زمانی 1987در2015 فایل ورد (word) :

سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس بين المللي برنامه ريزي و مديريت محيط زيست

تعداد صفحات : 13

چکیده مقاله:

هدف از این پژوهش بررسی وضعیت بیابان زایی وپایش تغییرات آن در بازه 30 ساله (1987-2015) در حوضه ی کویر حاج علی قلی با استفاده از داده های دورسنجی وسیستم اطلاعات جغرافیایی است. برای انجام این کار از داده های ماهواره ای سنجنده TM لندست 5(1987) و سنجنده ETM+ (2015) از طریق روش های شاخص شوری خاک، شاخص خشکی عمودی1، شاخص خشکی عمودی 2، شاخص NDVI، OSVI،EVI و GVI برای شناسایی تفاضل تصویر، طبقه بندی وارزیابی دقت در ارایه ی نتایج و میانگین گیری هندسی برای ارایه ی نقشه نهایی بیابان زایی بهره گرفته شده است. به این ترتیب با استفاده از شاخص های خشکی و شاخص های شوری، و پوشش گیاهی منطقه مورد مطالعه از لحاظ بیابانزایی در دوره مورد مطالعه به سه طبقه : مناطق بیابانزایی، مناطق مستعد بیابانزایی و سایر مناطق طبقه بندی شد و با استفاده از روش مقایسه پس از طبقه بندی مناطقی که در دوره مورد مطالعه دچار تغییر شده اند، شناسایی شد. نتایح آماری نشان داد که در دوره مورد مطالعه حدود 30 هزار هکتار از کلاس سایر مناطق به مناطق بیابانزایی اقزوده شده است و حدود 80 هزار هکتار از مناطق مستعد بیابانزایی به مناطق بیابانزایی تبدیل شده است. همچنین حدود 30 هزار هکتار از کلاس سایر مناطق به کلاس مناطق مستعد بیابانزایی تبدیل شده است. شکل (9) تغییرات فضایی کلاس های بیابانزایی در منطقه را نمایش می دهد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

About admin

Check Also

دانلود بررسی تاثیر عملکرد نظارتی سازمان تعزیرات بر جلوگیری از عرضه کالای غیربهداشتیتاریخ منقضی و قاچاق (مطالعه موردی شهر زاهدان) فایل ورد (word)

 دانلود بررسی تاثیر عملکرد نظارتی سازمان تعزیرات بر جلوگیری از عرضه کالای غیربهداشتیتاریخ منقضی و …