Breaking News
Home / متفرقه / دانلود سبک زندگی زنان باردار و زایو از منظر پزشکان مسلمان فایل ورد (word)

دانلود سبک زندگی زنان باردار و زایو از منظر پزشکان مسلمان فایل ورد (word)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود سبک زندگی زنان باردار و زایو از منظر پزشکان مسلمان فایل ورد (word) دارای 21 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود سبک زندگی زنان باردار و زایو از منظر پزشکان مسلمان فایل ورد (word)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود سبک زندگی زنان باردار و زایو از منظر پزشکان مسلمان فایل ورد (word)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود سبک زندگی زنان باردار و زایو از منظر پزشکان مسلمان فایل ورد (word) :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : همايش سراسري علمي-پژوهشي سبک زندگي

تعداد صفحات : 21

چکیده مقاله:

سبک زندگی، اگرچه واژگان به ظاهر جدیدی است که در ادبیات فرهنگی- اجتماعی ما مطرح شده است؛ اما صرفنظر از واژه آن، یک جریان شاخص و مورد تاکید در آموزههای دینی اسلام محسوب میشود. از بررسی آیات قرآن که دارای مفاهیم اجتماعی- فرهنگی هستند و تامل در روایات معصومین (ع) و دقت در سیره ایشان چنین میآید که اساسا دستیابی به اهداف عالی نظام خلقت و سعادت بشری مستلزم داشتن سبک زندگی منطبق بر بهترین و کاملترین الگوهای ارایهشده در اسلام است. پزشکان اسلامی در زمینه سبک زندگی زنان در دوران بارداری، بعد از زایمان دست به تحقیقات گستردهای زدند و تجربیات فراوانی را کسب کردند که در آثار و رسالههای آنها مطالب بسیاری میتوان یافت که اکنون نیز با وجود پیشرفتهای بینظیر دانشمندان و پزشکان در زمینه پزشکی زنان هم چنان قابل توجه است و نتیجه دستاوردهای آنان در بطن نظام پزشکی اسلامی چنان بالید که در تمام سدههای میانهی تاریخ اروپا بر علم و دانش اروپاییان سایه افکند و به این صورت در طی گسترش دین اسلام و شکلگیری تمدن اسلامی و پیشرفت دانش پزشکی در بین مسلمانان، آثار مستقل و غیرمستقل فراوانی در زمینه باروری و ناباروری، وضع حمل و زایمان، دشوارزایی و بیماریهای زنان انجام شد. بر این اساس، پژوهش حاضر باهدف بررسی سبک زندگی زنان از منظر آثار طبیبان اسلامی به بازگویی و بازشناخت پیشرفتهای آنان در زمینه طب زنان و مامایی میپردازد و در این زمینه تلاش شده است به سوالات چندی پاسخ داده شود که روش زندگی زنان در دوران بارداری و بعد زایمان از منظر طبیبان مسلمان به چه سبکی بوده است برای پاسخگویی به سوال فوق، این فرضیه به آزمون گذاشته شده است که: طبیبان مسلمان درباره مراقبتهای دوران بارداری و بعد از زایمان، نظریهها و دیدگاههای ارزشمندی ارایه کردهاند . یافتههای تحقیق ضمن اثبات فرضیهی فوق، به بازگویی پیشرفتهای اطباء مسلمان در زمینهی بیماریهای دوران بارداری و بعد از زایمان زنان، باروری، دشوارزایی مناسب میپردازد و نظر پزشکان مسلمان در این مورد و میزان انطباق آن را با آموزههای اسلامی بیان مینماید. معرفی دستاوردهای مهم تمدن اسلامی با بخشی از سابقه عظیم این دانش در نزد مسلمانان که آنان میراثدار آن هستند آشنا مینماید تا زمینههای بازگرداندن خودباوری علمی و معرفتی نیز فراهم شود. روش انجام این تحقیق، توصیفی- تحلیلی با استناد به منابع اصلی و مطالعات کتابخانهای بوده و تلاش نموده است تا به دنبال تبیین نظرات گوناگون پزشکان مسلمان در خصوص سبک زندگی زنان باردار و زایو، دلایل ناباروری و پیشنهاداتپزشکی آنان برای درمان این بیماری باشد. در پایان این تحقیق مشخص شد که در بین آثار پزشکان مسلمان هیچ نوشتهای مبنی بر اعتقاد آنان به روشهای خرافی و امور جادوگری وجود نداشته و تقریبا همگی آنها بر روشهایدارویی و طبیعی اتفاق نظر داشتهاند.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

About admin

Check Also

دانلود بررسی تاثیر عملکرد نظارتی سازمان تعزیرات بر جلوگیری از عرضه کالای غیربهداشتیتاریخ منقضی و قاچاق (مطالعه موردی شهر زاهدان) فایل ورد (word)

 دانلود بررسی تاثیر عملکرد نظارتی سازمان تعزیرات بر جلوگیری از عرضه کالای غیربهداشتیتاریخ منقضی و …